Доставка компанією «Нова пошта» (коштом отримувача) за передоплатою або післяплата.

⚡️ Замовлення, оформлені Новою поштою у ПН-ПТ до 12:00, відправляємо в той же день.

Православний богослужбовий збірник

Артикул: 604190703861

Книга "Православний богослужбовий збірник" являє собою набір текстів і нот для вживання на кліросі.

Видання продумане і вивірене для церковного співу, є відповідна розмітка, розмір шрифту зручний для читання, а міжрядкова відстань дає змогу співакам додавати власні позначки та примітки.

Також книжка буде корисна чтецям, бо містить повні богослужбові тексти, призначені для читання.

Збірник складається з семи логічних частин:

► Незмінні молитвослів'я і піснеспіви Всенічного бдіння, годин і Божественної літургії.

► Осьмогласіє представлене в нотній частині. Воно містить воскресні стихири, тропарі, ірмоси, а також недільні та щоденні прокімни й алілуарії. Крім того, окремо від нот подано тексти тропарів недільних і денних для зручності чтецям.

► Мінейна частина містить змінювані піснеспіви до двунадесятих, Господських і Богородичних свят, а також до особливо шанованих святих.

► У постовій частині вміщено піснеспіви підготовчих тижнів, першої седмиці та всіх тижнів Великого посту, а також Страсної седмиці.

► Пасхальна частина містить послідування Святої Неділі Пасхи, недільні піснеспіви Тріоди Квітної, а також середи Преполовення, Вознесіння Господнього, П'ятидесятниці та Неділі всіх святих Церкви Руської.

► Молебні чини з Требника представлені піснеспівами найуживаніших послідувань, таких, як подячний молебень, мале освячення води, панахида і так далі.

► У додатку вміщено вказівку, що описує порядок співу катавасій на весь рік з відповідними посиланнями на тексти в збірнику.

У розділі з незмінними богослужбовими текстами наведені вказівки на відмінності між звичайною, постовою і великодньою богослужбовою традицією. Крім послідування часів, вечірні, утрені та Літургії в цій частині є піснеспіви Літургії Передосвячених Дарів, структура самого богослужіння, а також молитви перед і після Святого Причастя.

Нотна частина Богослужбового збірника створена за редакцією відомого церковного регента і дослідника церковного співу професора протоієрея Димитрія Болгарського. На початку кожного гласу (стихирного і тропарного) є короткий опис його мелодійної структури. Після осмогласія окремо вміщено літургійні прокимни та алілуарії восьми гласів. Нотну частину видання завершують денні прокимни на вечірні по днях седмиці. Для зручності читання на часах і під час Літургії недільні тропарі восьми гласів продубльовані текстом наприкінці нотного додатка. Тут є і седмичні отпустительні тропарі.

У процесі видання було виконано велику роботу з осмислення та впорядкування богослужбових текстів у зрозумілу та зручну для сучасних клірошан форму. Книга допоможе по-новому відкрити для себе красу православного богослужіння і глибше проникнути в його таємниці.

"Православна богослужбова збірка" буде корисною не тільки досвідченим регентам, церковним співцям і чтецям, а й людям, які тільки починають своє воцерковлення і цікавляться структурою і смислами православного богослужіння.

Мова Транслітерація ЦС
Якого року видання?

Людмила, видання 2022 року
Красива палітурка. Зручний шрифт. 2 закладки що зручно у використанні.