Нотний додаток - Православний богослужбовий збірник

Книга "Нотний додаток - Православний богослужбовий збірник" являє собою набір нот для вживання на кліросі. За своєю формою видання є доповненням до Православного богослужбового збірника ДИВИТИСЯ.

Видання продумане і вивірене для церковного співу, ноти набрані у вузькому розташуванні, зручному для співу непрофесійним змішаним хором на кліросі.

Збірка складається з дев'яти логічних частин:

► Піснеспіви вечірні: розділ містить ноти піснеспівівів Великої вечірні.

► Піснеспіви утрені: тут представлено різні змінні та незмінні складові утрені. Серед іншого, можна знайти мелодії ірмосів канонів недільних, а також деяких інших найбільш поширених канонів.

► Піснеспіви Божественної літургії: у даному розділі міститься по кілька наспівівів кожного з незмінних піснеспівів Літургії. Також є ноти змінних частин, таких як прокимни та ін.

► Піснеспіви Тріоді пісної: розділ містить піснеспіви передопочинкових тижнів перед Великим постом, великопісних утрені, годин, вечірні та великого повечір'я, Літургії Передосвячених Дарів, а також усі необхідні піснеспіви Страсної седмиці.

►Піснеспіви Великодня: ця частина містить ноти піснеспівівів, уживаних у Неділю Великодня, Світлу седмицю і до самого віддання Свята Великодня.

►Песноспіви заупокійні представлені піснеспівами панахиди і послідування поховання мирян.

►Піснеспіви вінчання: розділ містить ноти основних творів, що вживаються під час звершення Таїнства вінчання.

►Приспіви з молебних співів: у цій частині вміщено ноти приспівівів, що вживаються на молебнях і хресних ходах.

► Єктенії: Тут можна знайти різні наспіви всіх єктеній, які виголошуються за богослужінням.

Нотний додаток Православного богослужбового збірника створено за редакцією відомого церковного регента і дослідника церковного співу професора протоієрея Дмитра Болгарського. На початку кожного гласу (стихирного і тропарного) є короткий опис його мелодійної структури. Крім того, деякі обхідні стихирні та тропарні наспіви доповнені нотами мелодій Київського розспіву та розспіву Києво-Печерської Лаври.

У процесі видання було виконано велику роботу з осмислення та впорядкування богослужбових текстів у зрозумілу та зручну для сучасних клірошан форму. Книга допоможе по-новому відкрити для себе красу православного богослужіння і глибше проникнути в його таємниці.

"Православна богослужбова збірка" буде корисною не тільки досвідченим регентам, церковним співакам і читцям, а й людям, які тільки починають своє воцерковлення і цікавляться структурою і смислами православного богослужіння.

Мова Транслітерація ЦС
Дякую, книга дуже цінна!
Дуже дуже гарна книга! Все систематизовано. Я задоволена та радила б без сумніву придбати, що б з радістю прославляти Бога!!! Дуже вдячна колективу авторів, які працювали над створенням такої чудової збірки!
Дууууже гарна книга. Є всі популярні твори. 2 закладки що дуже зручно у використанні.