Цей фотоальбом не тільки знайомить шановних читачів з історичними особами та величними постатями минулих днів, а привідкриває двері у маловідомий світ духовної освіти. Освіти, яку неможливо до кінця осягнути, але якою необхідно жити, яку здобували святитель Феодосій Чернігівський і священномученик Володимир, митрополит Київський, преподобний Пасій Величковський і священномученик Кіріон, патріарх Грузинський, і багато інших уславлених осіб, відомих для всього православного світу.
У духовному навчальному закладі викладаються десятки різних дисциплін, які направлені на підготовку богословів, екзегетів, проповідників, місіонерів, церковних істориків, знавців церковного уставу та канонічного права, але всі ці навчальні предмети спрямовані для досягнення людиною Вічного життя за заповіддю Спасителя: «Щоб знали Тебе, єдиного істинного Бога і посланого Тобою Ісуса Христа» (Ін. 17:3). Тому, перед вихованцем духовної школи стоїть завдання - посередництвом вивчення навчальних предметів, самодисципліною і власним духовним розвитком освоїти головні орієнтири подальшого життя: самовіддане служіння в любові до Бога і ближнього. Майбутній пастир повинен молитись і любити свою паству, шанобливо ставитись до всіх людей, незалежно від віку, статі, статусу чи характеру. Священик, як і всі християни, зобовʼязаний любити людину, а ненавидіти гріх, намагатись зрозуміти ближнього, а не судити і в усьому надіятись на Бога. Саме задля цього вже чотири століття існують традиції внутрішнього розпорядку життя духовної школи, послуху та самодисципліни і, найголовніше, якомога глибшого занурення в богослужбове життя Церкви. Світські навчальні заклади готують спеціалістів різних професій, а духовна освіта формує людину для життя у Христі і служіння Його святій Церкві у суспільстві, щоб бути сіллю землі, світлом світу (Мф. 5:13-14).
Це видання не тільки інформаційно познайомить кожного читача зі славетною історією Київських духовних шкіл, а й допоможе в обличчях історії, в їхніх очах побачити спрагнену омріяну Вічність і відкрите Небо (Діян. 7:56).