Молитви покаянні жінок, які звершили гріх аборту

Брошура містить "Молитвенное последование с каноном покаянным о грехе убийста чад во утробе (аборте)" і "Канон покаянный ко Пресвятей Богородице, чтомый женою, погубившею чадо во утробе своей".

Видання має гриф "Рекомендовано до друку Рецензійною комісією Української Православної Церкви ВР 01-21-10-04"

Для спокутування гріха аборту існує Таїнство Покаяння (Сповідь), на якій священник особистим чином призначає епітимію відповідно до духовного та фізичного стану того, хто кається, віку, стану здоров'я та інших обставин. Аборт є одним із найважчих гріхів. Свята Церква, відповідно до канонів (правил), відлучала тих, хто скоїв гріх аборту, від Причастя на 10 років, на рівні з вбивцями. В усталеній церковній практиці це правило не застосовується в усій строгості, але священник може призначити молитовне правило для виправлення того, хто кається, щоб він прийшов до істинного покаяння.

Святитель Миколай Сербський у такій ситуації радить здійснювати діла милосердя. Під ділами милосердя передусім можна розуміти активне покаяння від відвертання від цього гріха ближніх, тобто необхідно відговорювати жінок від дитиновбивства (абортів), допомагати вагітним жінкам, які потребують допомоги, брати участь у діяльності православних захисників життя.

Не варто самостійно призначати собі молитовне правило. Також не варто користуватися сумнівними з точки зору церковної віри текстами молитов, наприклад, акафістом "покаянним жінкам, що втратили малюків в утробі своїй". Або "Правилом" схимонахині Антонії.

Детальніше про посмертну долю вбитих в утробі матері нехрещених малят розповідається в книзі архимандрита Рафаїла (Карелина) "Як повернути в сім'ю втрачену радість".
Мова Транслітерація ЦС