Піснеспіви Всенічного бдіння

Збірник "Піснеспіви Всенічного бдіння" являє собою піснеспіви для однорідного хору, що використовують на богослужіннях у Свято-Успенській Почаївській Лаврі. Намагаючись повніше відобразити всі особливості служби, в ньому представлені також співи архієрейського служіння.

Характерною особливістю побуту Почаївської Лаври є його особлива урочистість і різноманітність. У збірнику представлені як піснеспіви стародавніх розспівів - Знаменного, Грецького, Болгарського, Київського, - так і наспіви монастирів Почаївської та Києво-Печерської Лавр, Оптиної, Седмієзерної, Нілової пустині, Валаамського, Пюхтицького, Корецького монастирів, а також гармонізації відомих церковних композиторів.
Перші з них відрізняються прозорістю гармонійного оформлення, другі - м'якою простотою і зворушливістю наспіву, треті - багатством гармонії.

Регент має можливість вибрати для свого кліроса співи такого характеру і стилю, які будуть гармоніювати з архітектурою і обстановкою храму, а також відповідати виконавським можливостям його колективу. При цьому особливу увагу необхідно звернути на осмислений, вдумливий спів, уникаючи небезпеки милування різноманітністю гармонії або красою мелодії. Співоча душа повинна прагнути повчатися премудростю і глибиною церковних молитов. Видання дозволяє проспівати Літургію і чотириголосним, і трьохголосним складом.

Сподіваємося, що видані піснеспіви прикрасять богослужіння і допоможуть гідно славити Всесвяте Ім'я Боже.

Мова Транслітерація ЦС
Рік видання 2018