❗️ОГОЛОШЕННЯ! У Пасхальний період (1-8 травня 2024 року) відправки посилок здійснюватись не будуть.

👉Отже, остання відправка перед Пасхою виключатиме замовлення оформлені до 14:00 1 травня (Велика Середа). Замовлення, оформлені після цієї дати будуть відправлені у Світлий Четвер (9 травня 2024 року). Вітаємо з прийдешнім Святом!

Мінея загальна доповнена - Баладек

Матеріал обкладинки

Загальна міне́я (церк.- слав. мінíа; від грец. μηναῖα - мн. ч. від μηναῖον - "місячний, одномісячний, що триває місяць"; від βιβλίον μηναῖον - місячна книга або τροπολόγιον μηναῖον - місячний Тропологій) – у Православній церкві різновид церковнослужбової мінеї (церковнослужбової збірки, що містить служби нерухомих – таких, що припадають на фіксовані дати, – свят церковного року), яка містить загальні, "типові" служби для всіх святих одного лику (пророка, апостола, кількох апостолів, святителя, кількох святителів тощо), загальні богослужіння для відомої категорії свят, наприклад, Господніх свят, Предтечі тощо.

Зазвичай вживається разом зі Святковою мінеєю в храмах, де немає Місячної мінеї, і тому Загальна мінея становить ніби іншу частину Святкової. Також застосовується і за наявності Місячних міней, під час звершення служби святому, чинопослідування якому відсутнє в Місячних мінеях, або не містить усіх молитов, які слід співати під час відправлення богослужіння, наприклад, храмовому святому.

Це видання виконано на основі класичної Мінеї загальної з доповненнями, продиктованими сучасною парафіяльною богослужбовою практикою Української Православної Церкви. Крім загальних служб основним ликам святих до книги додано служби:

• Пресвятій Богородиці заради чесного Її Образу
  • Преподобному Печерському єдиному
  • Преподобним Печерським двом або багатьом
  • Священномученику ХХ століття, архієрею або ієрею
  • Преподобномученику ХХ століття
  • Мученику ХХ століття
  • Священносповіднику ХХ століття
  • Преподобносповіднику ХХ століття
  • Сповіднику ХХ століття
  • Преподобномучениці ХХ століття
  • Мучениці ХХ століття
  • Преподобносповідниці ХХ століття
  • Сповідниці ХХ століття

Для зручності орієнтування серед загальних служб, вони умовно розділені на шість категорій:

• Служби загальні Господські
  • Служби загальні Богородичні
  • Служба загальна безплотним
  • Служби загальні святим
  • Служби загальні святим жонам
  • Служби загальні новомученикам і сповідникам ХХ століття

Розділ, що містить послідування Тріоді квітної, доповнено повним послідуванням Пасхи (утреня, часи, зображальні, Літургія, вечірня).

Перероблено додаток, що містить Богородичні та отпутстительні тропарі (див. зміст у сусідній вкладці біля опису).

Загалом, нове видання Мінеї є загальним, продуманим і вивіреним для використання на парафії як разом із рештою богослужбових книжок, так і в ситуації, коли необхідно звершувати богослужіння з мінімальним набором богослужбової літератури.

Мова Церковнословʼянська